fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Embraery LOT-u polecą do Wietnamu

LOT Embraer 195
materiały prasowe
LOT podpisał umowę na wynajem w formule wet-lease (czyli samoloty z załogami) dwóch Embraerów 195 wietnamskiemu przewoźnikowi Bamboo Airways (BAV). To pozwoli polskiemy przewoźnikowi zarabiać w czasie, gdy te maszyny i tak byłyby odstawione z powodu zapaści w lotnictwie.

Współpraca zaplanowana jest w okresie od 15 listopada br. do 14 maja 2021 r. czyli w okresie najlepszej pogody w Wietnami i szczytu sezonu turystycznego w tym kraju.

Pierwszy z samolotów LOT-u, SP-LNI w malowaniu Bamboo Airways, został przebazowany na lotnisko w Hanoi już 28 października. Wystartował z Warszawy o godzinie 13,20, trasa przelotu o długości 5220 mil objęła 3 odcinki z międzylądowaniami z Tbilisi i Delhi. 1 listopada dołączy do niego także drugi samolot - Embraer 195 o numerze SP-LNH. W ramach umowy z LOT-em będą przez pół roku obsługiwały połączenia krajowe na zlecenie wietnamskiego przewoźnika.

Bamboo jest typową linia wakacyjną. Oprócz obsługiwania połączeń wewnętrznych w Wietnamie lata również do Japonii, Korei Południowej i na Tajwan.

„Jednym z kluczowych czynników wyboru oferty PLL LOT przez Bamboo Airways było posiadanie certyfikatu EASA, który stanowi gwarancję realizacji operacji lotniczych zgodnie z najwyższymi standardami europejskimi ” - czytamy w informacji LOT-u.

Podobną umowę Bamboo podpisał wcześniej z duńską linią lotniczą Great Dane Airlines. Jej dwa Embraery 195 wykonują teraz rejsy na oddaloną od Hanoi o 1400 km na południowy-wschód wyspę Con Dao.

Bamboo Airlines są najmłodszym wietnamskim przewoźnikiem powstały w 2017 roku, pierwsze 2 Airbusy odebrały w grudniu 2018 i natychmiast rozpoczęły wykonywanie rejsów z pasażerami z Hanoi.

Linie są w całości własnością FLC Group, wietnamskiego konglomeratu koncentrującego się na lotnictwie, nieruchomościach, ośrodkach wypoczynkowych, rolnictwie i golfie.

Początkowy kapitał linii wynosił 30,8 mln dolarów. Dzisiaj flota Bamboo Airways składa się obecnie z 27 samolotów: jednego airbusa A319, sześciu A320, pięciu A320neo, trzech A321, czterech A321neo, trzech boeingów B787-9 Dreamliner oraz czterech embraerów E195 ( z wypożyczonymi od LOT włącznie). Przewoźnik zamierza się jednak rozwijać — zamówił 73 samoloty : 46 Airbusów A321neo oraz 27 Boeingów 787-9.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA