fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Słaby debiut Lokum Deweloper

Fotorzepa, Grzegorz Psujek gkmp Grzegorz Psujek
Akcje dewelopera potaniały o 16,5 proc. przy symbolicznym obrocie.
Pierwsze transakcje były zawierane po 10,2 zł, czyli o 16,5 proc. poniżej ceny emisyjnej.
Wrocławski deweloper mieszkaniowy pozyskał z IPO 36 mln zł brutto, choć liczył na 100 mln zł. Firma do IPO podchodziła dwa razy.
- Przeprowadzenie oferty faktycznie nie było proste. Dziękujemy nowym akcjonariuszom za zaufanie i jesteśmy przekonani, że będą zadowoleni z inwestycji – powiedział prezes Bartosz Kuźniar.
- Rynek kapitałowy jest w tej chwili wyzwaniem – przyznał Karol Półtorak, wiceprezes GPW. - Rynek nieruchomości jest dla giełdy szczególnie ważny, staramy się, by jak najwięcej spółek było obecnych na parkiecie, na razie sektor jest „niedoreprezentowany" – dodał.
Spółka pozyskała dodatkowo 30 mln zł z emisji obligacji. Zrealizowała też jeden z celów emisyjnych – kupiła działkę pod nowy projekt we Wrocławiu za 10 mln zł. Na 4-ha gruncie może zostać wybudowanych kilkaset mieszkań.
W najbliższym czasie Lokum Deweloper chce sfinalizować zakup nieruchomości w Krakowie za prawie 42 mln zł – będzie to pierwszy krok w ekspansji poza Wrocław. Na 4-ha działce będzie mogło stanąć nawet 1 tys. mieszkań.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA