fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Polnord liczy po nowemu

Faktyczna sprzedaż mocno niższa. Nowy zarząd zweryfikował sposób prezentacji danych.
Gdyński deweloper oszacował według nowej metodologii, że w 2015 r. sprzedał 1055 lokali. Według starego sposobu liczenia było to 1320.

Z czego bierze się tak znaczna różnica? Polnord wyjaśnia, że będzie teraz prezentować wyniki ważone udziałem w poszczególnych spółkach grupy. Poza tym zweryfikowano projekt hotelowy na warszawskim Wilanowie. Jako sprzedane zakwalifikowano ostatecznie 24 lokale - wcześniej, w wynikach po trzech kwartałach 2015 r. - wykazywano 190 lokali.

Według powołanego w grudniu ub.r. zarządu, 166 lokali jest na razie objętych tylko umową zobowiązaniową.

1 lutego funkcję prezesa firmy obejmie Dariusz Krawczyk.

– Obecnie nasze działania skupiają się na analizie sytuacji grupy i przygotowaniu raportu otwarcia – mówi cytowany w komunikacie Jerzy Kotkowski, członek zarządu Polnordu. - Przyglądamy się dokładnie kosztom działalności, realizowanym inwestycjom, szczegółowo analizujemy również posiadany przez Polnord bank ziemi i jego potencjał. Naszym celem jest realizacja przede wszystkim tych projektów, które z jednej strony charakteryzować będą się wysoką marżą, z drugiej zaś pozwolą wygenerować dodatnie przepływy pieniężne w możliwie krótkim okresie. Równolegle trwają prace nad nową strategią grupy, którą upublicznimy po zatwierdzeniu przez radę nadzorczą – dodaje.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA