fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kukiz'15

Kukiz: Nie pójdę z PiS, jeśli Schetyna przestanie szefować PO

Paweł Kukiz
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Jeśli Schetyna po przegranej w wyborach zrezygnuje z kierowania PO, to ja deklaruję że nigdy nie pójdę razem z PiS - zapowiedział lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

Kukiz na konferencji w Opolu odpowiedział na apel Grzegorza Schetyny, który domaga się od partii opozycyjnych deklaracji, że po ewentualnych wygranych przez partię Kaczyńskiego wyborach żadna z nich nie wejdzie z PiS w koalicję.

Na tę propozycje odpowiedział Kukiz - zgodził się, ale pod dwoma warunkami.

Pierwszy z nich to - w przypadku koalicji KO z PSL-Kukiz'15 - zmiana prawa wyborczego i wprowadzenie Jednomandatowych Okręgów Wyborczych.

Jeśli natomiast Koalicja Obywatelska przegra wybory i "nie będzie liczyła się w grze", Grzegorz Schetyna zrezygnuje z funkcji przewodniczącego PO.

- Jeżeli pan zadeklaruje, że pan się zrzeknie funkcji przewodniczącego PO w sytuacji, kiedy osiągnie pan marny wynik, tak marny, że żaden PSL panu nie pomoże i Kukiz i wszyscy razem wzięci, to ja wtedy panu zadeklaruję to, czego pan oczekuje - obiecywał Kukiz.

Podczas konwencji Koalicji Polskiej w Opolu Kukiz zwracał się do swoich wyborców z 2015 roku - czyli do tych, jak mówił, którzy oddali głos nie na muzyka, ale na jego postulaty, które "będzie niósł aż do skutku".

Źródło: Wirtualna Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA