fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kukiz'15

Kukiz chce ujawnienia wydatków partii politycznych

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Paweł Kukiz przedstawia na swoim profilu na Facebooku najważniejsze założenia ustawy antykorupcyjnej, której projekt przygotował jego ruch, Kukiz'15.

Ustawa przewiduje m.in. dożywotnią utratę biernego prawa wyborczego (prawa do bycia wybieranym, czyli prawa kandydowania w wyborach) przez osoby skazane za przestępstwa korupcyjne.

Ponadto osoby takie miałyby też dożywotni zakaz pracy we wszystkich instytucjach państwowych, w tym samorządowych, pracy w zarządach i radach spółek skarbu państwa i samorządowych, pracy w wymiarze sprawiedliwości oraz możliwości ubiegania się o zamówienia publiczne.

Ponadto Kukiz'15 proponuje "pełną jawność wpłat i wydatków partii politycznych, które mają być publikowane na bieżąco w Biuletynach Informacji Publicznej".

Kukiz chce także zakazu "pracy posłów w spółkach skarbu państwa i przechodzenia do nich w ciągu 12 miesięcy od ustania mandatu poselskiego" oraz "całkowitą jawność rejestrów umów wszystkich instytucji publicznych".

Lider Kukiz'15 informuje, że jego klub "wystawił ten projekt ustawy w Sejmie z listami do podpisu dla wszystkich posłów". Sam Kukiz "wysłał pismo do przewodniczących wszystkich klubów i kół w Sejmie".

"Zobaczymy, czy podpiszą. To dla nich test na uczciwość" - podsumował.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA