fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2019

Szczepionkowi sceptycy walczą o poselskie mandaty

AdobeStock
Na listach Konfederacji znajdą się działacze STOP NOP. To organizacja, która walczy o zniesienie obowiązku szczepień.

Justyna Socha, szefowa Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, organizacji zrzeszającej sceptyków szczepień, będzie kandydować do Sejmu z listy Konfederacji. Działaczka poinformowała o tym na swoim koncie na Facebooku. Jak podkreśliła w komunikacie, robi to za namową osób działających w stowarzyszeniu. Zaznaczyła też, że na listach Konfederacji znajdą się także inni działacze jej organizacji.

Socha jest agentką ubezpieczeniową. W styczniu tego roku została także asystentką społeczną posła Kukiz’15 Pawła Skuteckiego. Oboje od dawna walczą o zmianę systemu szczepień.

Zdaniem Justyny Sochy szczepienia powinny być dobrowolne. „Jest ryzyko, musi być wybór” – powtarza. Jesienią ubiegłego roku udało jej się wnieść do Sejmu obywatelski projekt ustawy o zmianie ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi zakładająca zniesienie obowiązku szczepień. Projekt został odrzucony po pierwszym czytaniu.

STOP NOP walczy także o utworzenie funduszu z którego wypłacane byłyby odszkodowania dzieciom, które doznały powikłań poszczepiennych.

Socha zapowiedziała, że w sejmie będzie kontynuować walkę o zmianę systemu szczepień.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA