fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Byli prezydenci bez zaproszeń na obchody 100-lecia niepodległości

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Byli prezydenci RP nie dostali zaproszeń na państwowe obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. - Prezydent do dziś nie otrzymał żadnego zaproszenia - powiedziała Onetowi szefowa biura Bronisława Komorowskiego Anna Kulikowska.

Jak informuje Radio ZET, na oficjalne obchody stulecia niepodległości nie zostali zaproszeni ani Aleksander Kwaśniewski, ani Bronisław Komorowski.

 

Informacja ta potwierdzona została przez Annę Kulikowską z Instytutu Bronisława Komorowskiego w rozmowie z Onetem. - Prezydent do dziś nie otrzymał żadnego zaproszenia. Według naszych informacji prezydent Kwaśniewski także nie został dotąd zaproszony – powiedziała.

Serwis podaje, że Lech Wałęsa również nie został zaproszony. - Na ten moment jedyne zaproszenie wpłynęło od kardynała Kazimierza Nycza. Metropolita warszawski zaprosił Lecha Wałęsę na uroczystą eucharystię w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Nie otrzymaliśmy żadnych innych zaproszeń na państwowe uroczystości z okazji 100-lecia niepodległości - powiedział Onetowi Marek Kaczmar z Instytutu Lecha Wałęsy. 

W rozmowie z portalem 300polityka prezydencki minister Wojciech Kolarski wyjaśnił, że odpowiednie zaproszenia zostaną dopiero wysłane.

Źródło: Onet, Radio Zet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA