fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Schetyna: PiS nie cierpi, nienawidzi instytucji niezależnych. Stąd ta wojna

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Słowa Beaty Mazurek to wypowiedź haniebna - uznał przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. - To kompromituje klasę polityczną, kompromituje PiS jako partię i w ogóle polską politykę,

Schetyna ocenił w ten sposób wypowiedź rzeczniczki klubu PiS Beaty Mazurek, która sędziów SN nazwała "zespołem kolesi, którzy bronią status quo poprzedniej władzy".

Według szefa PO, podobne wypowiedzi będą we wszystkich krajach demokratycznych traktowane jako przykład  "obłędu, który panuje w Polsce" oraz jako wschodnie standardy, charakterystyczne np. dla Białorusi. Jego zdaniem, Prawo i Sprawiedliwość kompromituje się w ten sposób jako partia, ale kompromituje tez polską klasę polityczną.

Schetyna ocenił, że "wojna", którą prowadzi PiS, wynika z nienawiści tej partii do niezależnych instytucji i jest przejawem braku dla władzy sądowniczej i państwa prawa.

- PiS nie cierpi, nienawidzi instytucji niezależnych. Stąd ta wojna - ocenił Schetyna. - Chodzi o to, żeby zanegować niezależność instytucji sądu powszechnego.

W "Jeden na jeden" Schetyna zaprzeczył pogłoskom o swoich zamiarach usunięcia z Platformy Obywatelskiej trzech posłów tej partii, czemu mieli się sprzeciwić Ewa Kopacz i Stefan Niesiołowski. 

- To kolejne nieprawdziwe informacje - powiedział Schetyna. Dodał, że jako szef partii nie ma prawa "jednoosobowo wyrzucić posłów". 

- Gdybym miał taką chęć, to być może złożyłbym taki wniosek na zarządzie krajowym, bo to zarząd krajowy jest decyzyjny - stwierdził.

Więcej na TVN24.pl.

 

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA