fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

PO składa doniesienie na ministra finansów Pawła Szałamachę

Minister finansów Paweł Szałamacha
PAP serwis codzienny/ Radek Pietruszka
Po artykule w "Rzeczpospolitej" Platforma Obywatelska złożyła do prokuratury doniesienie przeciwko ministrowi finansów Pawłowi Szałamasze. - Jego działania mają znamiona wyłudzenia - twierdzi PO.

Rzecz dotyczy sprawy opisanej przez "Rzeczpospolitą" w artykule "Urlop, którego nie było".

Obecny minister finansów Paweł Szałamacha  od września 2014 roku do maja 2015 - mimo nieudzielenie mu przez Sejm bezpłatnego urlopu - miał studiować w Stanach Zjednoczonych, pobierając jednocześnie uposażenie i diety poselskie.

Jak twierdzi PO, działania takie stanowią "wypełnienie znamion przestępstwa z artykułu 286, czyli wyłudzenia, działania na szkodę kancelarii Sejmu". W grę wchodzi kwota 90 tys. uposażenia poselskiego i 20 tys. zł diet.

Platforma złożyła w prokuraturze okręgowej wniosek o zbadanie tej sprawy, jednocześnie zaapelowała do prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, by ten "wyłączył się z czynności w tej sprawie" - informuje TVN24.

- Wierzymy, że resztkami niezależności prokuratury ta sprawa zostanie należycie zbadana - powiedział poseł PO Krzysztof Brejza, który poinformował o złożeniu wniosku.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA