fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Kardynał Becciu już nie jest prefektem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych

AFP
Papież Franciszek przyjął rezygnację kardynała Giovanniego Angelo Becciu zarówno z funkcji prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, jak i z praw związanych z godnością kardynalską - poinformowało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej.

Informując o sprawie Watykan nie podał bliższych szczegółów.

Według agencji ANSA, która określa sprawę jako sensacyjną, papież ogłosił kard. Becciu swą decyzję podczas dzisiejszej audiencji.

10 października kard. Becciu miał przewodniczyć beatyfikacji Carlo Acutisa w Asyżu.

72-letni obecnie Giovanni Angelo Becciu otrzymał święcenia kapłańskie w 1972 r. W 2001 r. został przez papieża Jana Pawła II mianowany nuncjuszem apostolskim w Angoli, a następnie na Wyspach Świętego Tomasza i Książęcej. W 2009 r. duchowny został przeniesiony do nuncjatury na Kubie.

W latach 2011-2018 sprawował funkcję Substytuta do Spraw Ogólnych w Sekretariacie Stanu. W maju 2018 r. papież Franciszek mianował Becciu kardynałem.

Ustępujący prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych objął swe stanowisko 1 września 2018 r.

Zdaniem agencji ANSA, odejście byłego już prefekta nie może nie mieć związku ze sprawą zakupu drogiej nieruchomości w Londynie, do której doszło, gdy Becciu był drugą osobą w najważniejszym wydziale Kurii Rzymskiej. Nazwisko Becciu pojawia się też w kontekście dochodzenia w sprawie rzekomych nadużyć finansowych w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej.

Źródło: rp.pl / ANSA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA