fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Abp Jędraszewski prosi władze Krakowa o działkę pod kościół

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Arcybiskup Marek Jędraszewski zwrócił się do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego z prośbą o przekazanie kurii działki pod budowę kościoła. Mieszkańcy miasta chcą, by w tym miejscu powstał park - informuje Onet.pl

W przeszłości krakowscy urzędnicy przekazywali Kościołowi działki z bonifikatami sięgającymi 98 proc. Oznacza to, że duchowni niewielkim kosztem wchodzi w posiadanie ziemi wartej miliony złotych.

Tym razem sprawa dotyczy dwóch działek po dawnym Motelu Krak, w sąsiedztwie ronda Ofiar Katynia. w okolicy w ostatnim czasie buduje się wiele nowych osiedli. Krakowska kuria w związku z tym chce zbudować w tym miejscu nową świątynię. 

Arcybiskup Jędraszewski poprosił prezydenta Krakowa o przekazanie działki. W liście do Jacka Majchrowskiego wskazał konkretny teren, który kuria chciałaby pozyskać. Prócz prośby o przekazanie działki duchowni, poprosili także o "umożliwienie dojazdu do wydzielonej działki od ul. Wizjonerów poprzez ustanowienie służebności o szerokości 4,5 m."

- Zastanawiające w tej sprawie jest jeszcze jedno, pismo nosi datę wpływu 3 września 2019, mamy 20 października 2019, jak do tej pory wszelkie sprzedaże, zamiany czy przekazania działek gminnych opiniowały, co najmniej dwie komisje rady miasta Krakowa - komentuje krakowski radny Andrzej Hawranek, szef komisji budżetu rady miasta. Do tej pory dokument nie trafił do żadnej komisji.

- Nie pozostaje nic innego, jak sprawdzić, czy władze miasta zamierzają przystać na tę propozycję i przygotować projekt uchwały w sprawie sprzedaży tego terenu z bonifikatą? Uważam, że należy zakończyć proceder przekazywania terenów miejskich z tak wysokimi bonifikatami - dodaje inny radny Łukasz Maślona. Wskazuje również, że mieszkańcy od lat walczą o to, by w tym miejscu powstał park.

Więcej: Onet.pl

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA