fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Zakłócona msza w Świdnicy. Ksiądz: tęczowi terroryści

Pixabay
Policja zatrzymała cztery osoby w związku z porannym zakłóceniem mszy w jednym ze świdnickich kościołów. Ksiądz, który odprawiał nabożeństwo, powiedział, że dokonali tego "tęczowi terroryści spod znaku LGBT".

Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji przekazała w rozmowie z Polskim Radiem, że świadkowie zdarzenia poinformowali funkcjonariuszy o osobach, które głośno krzyczały, a następnie zostały wyprowadzone z kościoła przez uczestników mszy.

Zatrzymane przez policję osoby to trzy kobiety i mężczyzna. - Te osoby zostały zatrzymane do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Jedna z nich, decyzją lekarza, nie mogła zostać w komendzie w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych - przekazała rzeczniczka.

O sprawie poinformował na Twitterze ks. Marcin Krzysztof Januszkiewicz. "Dziś podczas Mszy św. którą sprawowałem #Tęczowiterroryści spod znaku #LGBT wtargnęli do świątyni i wnosząc tęczową szmatę próbowali zakłócić liturgię. Opatrzność Boża sprawiła, że we Mszy św. uczestniczył komendant policji. Błyskawiczna reakcja, zatrzymanie i zarzuty" - napisał.

Policja zaprzecza informacji o postawionych zarzutach. Trójka zatrzymanych została zatrzymana do wytrzeźwienia. Czwarty uczestnik zajścia został zwolniony do domu.

Źródło: Polskie Radio/Swidnica24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA