fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

O. Tadeusz Rydzyk spotkał się z amerykańskimi kongresmenami

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Założyciel i dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk spotkał się z Warszawie z amerykańskimi kongresmenami. – Powiedziałem, że niezależnie od poglądów „gratuluję Wam prezydenta, który wprowadza z powrotem normalność”, tzn. naturalne prawo, prawo do życia - relacjonuje.

Do spotkania doszło w Warszawie, a organizatorem rozmowy był prezes fundacji From The Depths Jonny Daniels.

- Chciał, żebyśmy się spotkali, podobno chcieli też kongresmeni z Kongresu amerykańskiego – czterech panów i jedna pani, z żonami i z mężem – i jeden senator. Wszyscy – chrześcijanie - relacjonuje o. Tadeusz Rydzyk.

Dyrektor Radia Maryja powiedział, że rozmowa dotyczyła między innymi toruńskiej rozgłośni. – Mówiliśmy o Radiu Maryja, jak powstało, jak ono się rozwija, że to dzięki katolickiemu narodowi istnieje. Że żadna inna siła nie spowodowała tego, żeby powstało i istniało Że utrzymują to ludzie – wielka Rodzina Radia Maryja w Polsce i w świecie, również w Stanach Zjednoczonych – mówił.

Amerykanie spotkali się również z Siostrami Rodziny Marii. - One są wielkimi świadkami ratowania Żydów. Opowiadały siostry o przeróżnych przypadkach ratowania dzieci żydowskich, dorosłych. Ponad 500 dzieci i ponad 200 dorosłych uratowały Siostry Rodziny Marii w czasie II wojny światowej. Do dzisiaj przyjeżdżają ci uratowani i ich rodziny. Chcą zobaczyć to miejsce, te siostry - powiedział o. Rydzyk.

Źródło: Radio Maryja
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA