fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

"Różaniec do granic" teraz w Wielkiej Brytanii

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
Po podobnych wydarzeniach w Polsce i Irlandii, katolicy planują na kwiecień modlitwę różańcową na wybrzeżu w Wielkiej Brytanii.

Wydarzenie jest planowane na niedzielę 29 kwietnia 2018 roku - w 50. rocznicę wejścia w życie ustawy o aborcji. Organizatorzy mówią, że modlitwa różańcowa ma pomóc zwalczyć "obecne zagrożenia dla wiary, godności osoby ludzkiej i pokoju" oraz zachęcać do "ponownego rozkwitu naszej wiary".

W planach organizatorzy mają uruchomienie strony internetowej z interaktywną mapą miejsc modłów. Ma do tego dojść 1 marca, w dzień wspomnienia św. Dawida, patrona Walii. Następnie 19 marca (wspomnienie św. Józefa) rozpocznie się czterdzieści dni duchowego przygotowania, kończącego się 27 kwietnia, w pięćdziesiątą rocznicę wejścia w życie ustawy aborcyjnej.

Biskup John Keenan z Paisley powiedział, że jest "bardziej niż szczęśliwy", iż może wesprzeć inicjatywę. - Mam nadzieję, że wszystkie miejsca odmawiania różańca połączą się i stworzą pierścień łaski wokół naszego wybrzeża, dla wiary, życia i pokoju. Niech Bóg pobłogosławi to ważne przedsięwzięcie i rozpocznie nawrócenie i pojednanie naszych wysp - mówił, cytowany przez "Catholic Herald".

Organizatorzy mają nadzieję, że katolicy zbiorą się nie tylko na wybrzeżu wyspy, ale także na Orkadach, Szetlandach, Hebrydach, Wyspie Man, Wyspie Wight i Wyspach Normandzkich. Nie ukrywają, że inspiracją był dla nich zeszłoroczny różaniec w Polsce.

Źródło: rp.pl/ Catholic Herald
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA