fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Włochy: Już ponad 7,5 tys. ofiar koronawirusa

AFP
Liczba ofiar koronawirusa we Włoszech wynosi już ponad 7,5 tys. - wynika z najnowszych danych. W kraju potwierdzono już ponad 74 tys. przypadków wirusa SARS-CoV-2.

Włochy to największe ognisko epidemii koronawirusa w Europie, ale jeśli liczba nowych przypadków zakażeń radykalnie nie spadnie, w ciągu kilku dni wyprzedzi pod tym względem Chiny. Według najnowszych danych ze środy, wirusa SARS-CoV-2 we Włoszech potwierdzono u 74386 osób (5210 nowych przypadków w porównaniu do wtorku). Z tego jako całkowicie wyleczonych uznano 9362 pacjentów.

W ciągu ostatniej doby z powodu wywołanej przez koronawirusa choroby COVID-19 zmarły 683 osoby.

Najwięcej zgonów w ciągu 24 godzin potwierdzono w ostatnią sobotę, gdy odnotowano 793 ofiary śmiertelne. Po dwudniowym spadku, we wtorek ponownie poinformowano o ponad 700 kolejnych ofiarach.

Łącznie liczba zgonów spowodowanych wirusem SARS-CoV-2 wynosi w Italii już 7503. To ponad dwa razy więcej, niż w Chinach.

Dowiedz się więcej: Polska i świat walczą z koronawirusem. Relacja na żywo

W szpitalach z objawami COVID-19 na oddziałach intensywnej terapii przebywa aktualnie 3489 osób.

W liczbie przypadków niezmiennie prowadzi Lombardia, gdzie jest ich już 32346. Liczbę mieszkańców tego regionu szacuje się na 10 milionów. Za Lombardią jest Wenecja Euganejska, gdzie liczba przypadków koronawirusa przekroczyła w środę 10 tys.

Z opublikowanych w niedzielę danych wynika, że około 9 proc. wszystkich chorych we Włoszech to pracownicy służby zdrowia.

Szczegóły: Włochy: Co 10 zakażony to pracownik służby zdrowia

Źródło: rp.pl/ corriere.it
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA