fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Chiny: Dobowa liczba zakażeń najwyższa od stycznia

PAP/Photoshot
W ciągu doby w Chinach wykryto 65 objawowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - to największa dobowa liczba zakażeń koronawirusem w tym kraju od stycznia.

Ostatni raz liczba wykrytych w ciągu doby w Chinach zakażeń była wyższa 30 stycznia, gdy raportowano o 92 nowych, objawowych zakażeniach koronawirusem.

Wzrost liczby zakażeń to efekt wykrywania coraz większej liczby zakażeń u przybywających do Chin testowanych w prowincji Junnan, graniczącej z Mjanmą (Birmą), gdzie sytuacja epidemiczna pogarsza się gwałtownie.

Dzień wcześniej w Chinach wykryto 31 zakażeń koronawirusem.

Większość zakażeń, o których Chińska Komisja Zdrowia Publicznego informuje we wtorek, to zakażenia u osób przybywających spoza granic kraju (takich zakażeń jest 41). Wszystkie te zakażenia wykryto u obywateli Chin wracających do kraju z Mjanmy.

W Mjanmie w ciągu ostatniej doby wykryto 5 189 zakażeń koronawirusem. Zmarło 281 chorych na COVID-19.

Zakażenia w chińskiej prowincji Junnan wykrywane są od 4 lipca głównie w miasteczkach Ruili i Longchuan, położonych na granicy z Mjanmą.

W Rulli ognisko koronawirusa pojawia się po raz czwarty od początku pandemii.

Zakażenia w Junnan związane są z wariantem Delta koronawirusa SARS-CoV-2. To drugie ognisko zakażeń w Chinach związane z tym wariantem - pierwsze istniało w maju i czerwcu w prowincji Guangdong.

W Chinach, od początku epidemii w tym kraju, wykryto 92 342 zakażenia koronawirusem. Zmarło 4 636 chorych na COVID-19.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA