fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

YouTube usunął nagrania Bolsonaro za dezinformowanie o COVID

Jair Bolsonaro
PAP/EPA
Serwis YouTube poinformował, że usunął nagrania z kanału prezydenta Brazylii, Jaira Bolsonaro, za "sianie dezinformacji o epidemii koronawirusa" SARS-CoV-2.

W wydanym komunikacie YouTube informuje, że nagrania usunięto po "dokładnej analizie", nie brano przy tym pod uwagę funkcji sprawowanej przez Bolsonaro, ani wyznawanej przez niego politycznej ideologii.

Bolsonaro jest krytykowany za swoją politykę walki z epidemią koronawirusa (Brazylia jest drugim - po USA - najciężej dotkniętym przez COVID-19 krajem świata). Prezydent Brazylii od początku sprzeciwiał się lockdownom, promował leki, których skuteczność w walce z COVID-19 nie została potwierdzona i unikał noszenia maski.

"Nasze zasady nie pozwalają, by treści, w których padają stwierdzenia, iż hydroksychlorochina i/lub iwermektyna są skutecznym lekiem chroniącym przed COVID-19, w których padają stwierdzenia, że jest lek na (tę) chorobę lub stwierdzenia, że maski nie działają jako środek chroniący przed transmisją wirusa" - czytamy w oświadczeniu wydanym przez YouTube.

W 2020 roku wpisy Bolsonaro usuwały Twitter i Facebook - oba serwisy zarzucały prezydentowi Brazylii, że głoszone przez niego poglądy stoją w sprzeczności z rekomendacjami ekspertów ds. ochrony zdrowia publicznego.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA