fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Szczepienia darmowe do końca września. Później? Nie wiadomo

Minister zdrowia Adam Niedzielski
Minister zdrowia Adam Niedzielski
PAP/Sebastian Borowski
Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że do końca września darmowe będą szczepienia przeciw COVID-19. Rząd nie zdecydował jeszcze, jakie przepisy będą obowiązywały od października.

- Zastanawiamy się, co zrobić ze szczepieniami po wrześniu, bo do tego czasu ustaliliśmy, że ten system będzie działał w ten sposób jak do tej pory, czyli jest i darmowy preparat i darmowa usługa szczepienia - mówił w rozmowie z Radiem Wrocław Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia podkreślił, że na pewno do końca września szczepienia przeciw COVID-19 będą w pełni refundowane. Nie potrafił odpowiedzieć, czy taki stan utrzyma się również jesienią.

- Dlatego najlepiej zaszczepić się teraz - odpowiedział.

Niedzielski jest przekonany, że Polska nie uniknie czwartej fali zakażeń koronawirusem. Rząd i samorządy już przygotowują się do wzrostu liczby zakażeń.

- Każdy wojewoda, każde województwo ma taki plan już opracowany, gdzie jest wskazana minimalna infrastruktura i w przypadku przyspieszenia zakażeń będziemy ją rozwijali o kolejne miejsca. Jesteśmy też zabezpieczeni pod kątem środków logistycznych, które były stosowane w trakcie trzeciej fali - zapewnił minister.

Źródło: Radio Wrocław
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA