fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Wielka Brytania przekaże biednym krajom 100 mln szczepionek

Boris Johnson
PAP/EPA
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson spodziewa się, że grupa G-7 zgodzi się na przekazanie miliarda szczepionek na COVID-19 krajom rozwijającym się w czasie szczytu rozpoczynającego się w piątek.

Johnson ma też nadzieję, że G-7 pomoże w wyszczepieniu ludzi na całym świecie do końca 2022 roku.

W czwartek prezydent USA Joe Biden zapowiedział, że Stany Zjednoczone, za pośrednictwem programu COVAX, przekażą 92 krajom rozwijającym się 500 mln dawek szczepionek Pfizer/BioNTech. Teraz Johnson zadeklarował, że Wielka Brytania przekażę co najmniej 100 mln szczepionek biedniejszym krajom świata.

Johnson wzywał już wcześniej G-7 do zaangażowania się w szczepienie całej światowej populacji.

Organizacja Oxfam szacuje, że ok. 4 mld ludzi na świecie jest - jeżeli chodzi o szczepienia na COVID-19 - zależnych od programu COVAX.

- W związku z sukcesem brytyjskiego programu szczepień możemy obecnie dzielić się nadwyżkowymi szczepionkami z tymi, którzy ich potrzebują - ma oświadczyć w piątek Johnson, co wynika z treści jego przemówienia udostępnionego przez kancelarię szefa brytyjskiego rządu.

Wielka Brytania ma przekazać innym krajom nadwyżkowe szczepionki AstraZeneca, Pfizer/BioNTech, Johnson&Johnson i Moderna.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA