fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Floryda: Tańsze bilety dla zaszczepionych. "Jak Holokaust"

AFP
Zaszczepieni fani, którzy 26 czerwca będą chcieli zobaczyć Teenage Bottlerocket, MakeWar i Rutterkina w hali VFW Post 39 w St. Petersburgu, zapłacą za bilet zaledwie 18 dolarów. Niezaszczepionych bilet będzie kosztował prawie 1000 dolarów. Komentarze: jak Holokaust.

Organizatorzy koncertu pop-punkowego w St. Petersburgu na Florydzie w ten sposób chcieli  zachęcić potencjalnych uczestników imprezy do zaszczepienia.

Aby kupić bilet za niewielką kwotę 18 dolarów, trzeba okazać dowód przyjęcia dwóch dawek szczepionek Pfizera i Moderny lub jednodawkowej Johnson&Johnson, przed dniem 12 czerwca.

Jeśli koncert będzie chciała obejrzeć osoba niezaszczepiona, za bilet będzie musiała zapłacić 999,99 dol.

- Nikomu nie odmawiam wstępu – powiedział jeden z organizatorów koncertu i pomysłodawca akcji,  Paul Williams. - Po prostu oferuję zniżkę.

Przeciwko takiemu działaniu wystąpiło biuro gubernatora Florydy, republikanina Rona DeSantisa, uznając, że jest to dyskryminacja osób niezaszczepionych, niezgodna z prawem stanu. Wiosną tego roku DeSantis wydał bowiem zarządzenie, które zabrania wszelkim instytucjom rządowym, prywatnym czy edukacyjnym uzależnianie świadczenia jakichkolwiek usług od szczepień.

Decyzja Williamsa spotkała się też z ostrą reakcją w mediach społecznościowych, łącznie z groźbami, że koncert może okazać się ostatni. Maile z pogróżkami zostały przekazane policji, a sam Williams uważa, że troska o społeczność "uczyniła z niego Hitlera".

W groźbach kierowanych do Wiiliamsa często przewijały się odniesienia do Holokaustu, porównujące wymóg szczepień z nazistowskimi prześladowaniami i mordowaniem Żydów.

Jak pisze "Washington Post", reakcja wokół skromnego wydarzenia dla kilkuset osób podkreśla głębokie podziały co do tego, jak powinien wyglądać powrót Stanów Zjednoczonych do normalności.

Ponieważ liczba szczepień wciąż spada, urzędnicy zdrowia publicznego ostrzegają, że kraj może nie osiągnąć odporności stadnej na wirusa, który w USA zabił prawie 600 tys. ludzi i spowolnił gospodarkę.

Źródło: Washington Post
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA