fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

San Marino proponuje turystom szczepienia Sputnikiem V

AFP
San Marino rozpoczyna program turystyki szczepionkowej - oferuje turystom dwie dawki preparatu Sputnik V, rosyjskiej szczepionki na COVID-19.

Do San Marino, w którym mieszka ok. 34 tys. osób, pierwszy transport szczepionek Sputnik V dotarł w lutym. Do tej pory w tym jednym z najmniejszych państw świata przeciw COVID-19 zaszczepiło się 25 tys. osób.

Liczba hospitalizowanych z koronawirusem SARS-CoV-2 w San Marino wynosi zero.

Czytaj także:
Obostrzenia. Rząd przyspiesza otwarcie kultury i sportu

W związku z sytuacją władze zdecydowały o rozpoczęciu programu turystyki szczepionkowej. - Akcja rozpocznie się 17 maja i będzie skierowana do zagranicznych turystów, którzy nie są obywatelami Włoch - powiedział minister turystyki Federico Pedini Amati.

Aby skorzystać z oferty szczepienia, należy co najmniej tydzień przed przyjazdem zarezerwować miejsce w hotelu w San Marino, a następnie zaplanować kolejną wizytę, by po 3-4 tygodniach od otrzymania pierwszej dawki zgłosić się po drugą. Za obie dawki trzeba będzie zapłacić 15 euro (68 zł).

Czytaj także:
Konfederacja: Znieśmy lockdown jutro. Przedsiębiorcy to nie samobójcy

Władze San Marino wyraziły nadzieję, że wkrótce państwo będzie wydawało certyfikaty szczepień dla obywateli i przyjezdnych.

Szczepionka Sputnik V nie została dotąd zatwierdzona do użytku na terenie UE przez Europejską Agencję Leków. Preparat jest stosowany m.in. na Węgrzech.

Źródło: rp.pl / Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA