fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Ile osób uratowały przed śmiercią szczepienia? Analiza z Anglii

Punkt szczepień w Opactwie Westminsterskim
PAP/EPA
Szczepienia na COVID-19 w Anglii zapobiegły blisko 12 tysiącom zgonów i ponad 30 tysiącom hospitalizacji seniorów - wynika z analizy wykonanej przez Public Health England (PHE), agencję działającą przy brytyjskim resorcie zdrowia.

Do końca kwietnia program szczepień na COVID-19 miał zapobiec 11,7 tys. zgonów osób w wieku powyżej 60 lat w Anglii - czytamy w analizie PHE.

Szacuje się też, że udało się dzięki nim uniknąć - w tym samym okresie - 33 tys. hospitalizacji osób w wieku powyżej 65 lat.

Dane PHE nie obejmują Szkocji, Walii i Irlandii Północnej.

PHE podkreśla, że jej szacunki obejmują jedynie "bezpośrednie efekty szczepień", a w związku z "coraz mocniejszymi" dowodami, że szczepionki zmniejszają transmisję koronawirusa, liczby zgonów i hospitalizacji, których udało się uniknąć dzięki szczepieniom, są prawdopodobnie wyższe.

- Szczepienia już uratowały tak wiele żyć i widzimy teraz jak wielki wpływ miały na ochronę ludzi przed ciężką chorobą, a w efekcie chroniły nasze szpitale - podkreśliła Mary Ramsay, dyrektor ds. szczepień w PHE.

W Wielkiej Brytanii zmarło jak dotąd 127 640 chorych na COVID-19 - tylko w pięciu krajach świata liczba ofiar pandemii jest wyższa.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA