fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Francja będzie szczepić na COVID niektórych nastolatków

Pracownica laboratorium we Francji
AFP
Francja rozszerzy grupę osób szczepionych na COVID-19 o 16 i 17-latków, którzy są zagrożeni ostrym przebiegiem COVID-19 - poinformował francuski resort zdrowia.

16- i 17-latkowie we Francji będą otrzymywać szczepionkę Pfizer/BioNTech.

Szczepionka amerykańskiego koncernu i niemieckiej firmy biotechnologicznej jest dopuszczona do użycia u osób w wieku powyżej 16 roku życia m.in. w USA, Kanadzie i Izraelu.

W USA Federalna Agencja ds. Leków (FDA) ma do przyszłego tygodnia dopuścić użycie szczepionki w grupie nastolatków w wieku 12-15 lat.

W środę rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz pytany o szczepienia na COVID-19 nastolatków w Polsce stwierdził, że jeśli Europejska Agencja ds. Leków (EMA) otrzyma dokumentację ws. badań szczepionki w grupie dzieci w wieku 12-15 lat i dopuści tę szczepionkę w najbliższym czasie do użycia w tej grupie, szczepienia nastolatków w Polsce mogłyby rozpocząć się w wakacje.

Według słów głównego amerykańskiego epidemiologa, dr. Anthony'ego Fauciego, dyrektora Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, do końca 2021 roku lub na początku 2022 roku możliwe ma być szczepienie na COVID-19 wszystkich dzieci.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA