fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Dania: Bar oferuje szybki test na COVID-19 i piwo

AFP
Bar w Kopenhadze zaczął oferować klientom szybki test na COVID-19 i piwo w oczekiwaniu na wynik. Właściciele lokalu chcą w ten sposób ożywić biznes po miesiącach obostrzeń.

Klienci lokalu po zapłaceniu 20 euro dostają prosty test, który daje odpowiedź w ciągu 15 minut. Czekając na wynik, otrzymuje się kufel piwa.

Od wyniku testu zależy, czy klient zostanie wpuszczony do lokalu. Bar pracuje w ramach systemu korona-paszportu, w którym mieszkańcy mogą korzystać z aplikacji mobilnej lub zatwierdzonego przez rząd formularza, aby wykazać, że byli szczepieni, wcześniej zakażeni lub uzyskali ujemny wynik testu w ciągu ostatnich 72 godzin.

W ramach programu, który rozpoczął się w środę, pracownicy muzeów, barów, kawiarni i restauracji sprawdzają status klientów przed wpuszczeniem ich do środka.

Dania oferuje również darmowe testy COVID-19, ale klienci w barze powiedzieli, że płatne wersje, sprzedawane przez firmę Practio, pozwalają im uniknąć kolejek. - Widzieliśmy kolejkę, która trwała godzinę lub dwie - powiedział jeden z klientów.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA