fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Wielka Brytania wezwie do zawieszenia broni na świecie. W tle COVID

Dzieci z Jemenu
Wśród krajów, w których dystrybucja szczepionki może być niemożliwa z powodu konfliktu, Dominic Raab wymienia Jemen
AFP
Wielka Brytania wezwie w środę, w czasie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ, do zawieszenia broni na całym świecie co ma umożliwić zaszczepienie przeciw COVID-19 ludziom mieszkającym w rejonach konfliktów - głosi oświadczenie brytyjskiego MSZ.

Szef MSZ Wielkiej Brytanii ma zwrócić się z apelem o globalne zawieszenie broni w czasie posiedzenia RB ONZ, któremu w środę będzie przewodniczył.

Jak czytamy w oświadczeniu MSZ Wielkiej Brytanii "globalna akcja szczepień jest kluczowa, by wygrać walkę z koronawirusem".

"Dlatego Wielka Brytania wzywa o szczepionkowe zawieszenie broni, tak aby pozwolić szczepionkom na COVID-19 dotrzeć do osób mieszkających w rejonach konfliktu" - głosi dalsza część oświadczenia.

"Mamy moralny obowiązek działania i strategiczną konieczność współpracy, aby pokonać tego wirusa" - podkreśla w oświadczeniu Raab.

Raab ma podkreślić na forum RB ONZ, że pozwolenie, aby wirus rozprzestrzeniał się w niektórych częściach świata, gdzie nie będzie dostępu do szczepień, oznacza większe ryzyko pojawienia się nowych wariantów, co z kolei może przynieść kolejne fale epidemii na świecie.

"Ponad 160 mln osób jest narażonych na bycie wykluczonym ze szczepień na COVID-19, z powodu niestabilnej sytuacji bądź konfliktów (w ich miejscu zamieszkania - red.)" - czytamy w oświadczeniu, w którym wymieniane są w tym kontekście Jemen, Sudan Południowy, Somalia i Etiopia.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA