fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Chile będzie szczepić szczepionką z Chin

Szczepienie na COVID w Chile
AFP PHOTO / CHILE'S HEALTH MINISTRY / DAVID LILLO
Panel ekspertów Instytutu Zdrowia Publicznego w Chile zagłosował za dopuszczeniem do użycia w sytuacjach nadzwyczajnych szczepionki opracowanej przez chiński koncern Sinovac. Za dopuszczeniem szczepionki z Chin głosowało 10 członków panelu, dwóch było przeciw.

Szczepionkę Sinovac będzie można w Chile podawać osobom w wieku od 18 do 59 lat.

Heriberto Garcia, dyrektor Instytutu powiedział, że szczepionka jest "bezpieczna i skuteczna". - Chroni przed hospitalizacjami i ostrym przebiegiem choroby - podkreślił.

Testy kliniczne przeprowadzone w Brazylii wykazały, że Sinovac jest skuteczny w 50,38 procentach przypadków. Jednak, jeśli nie brać pod uwagę osób, u których po zaszczepieniu dochodzi do zakażenia, ale COVID-19 ma łagodny przebieg, jej skuteczność jest wyższa.

Garcia zwrócił też uwagę, że szczepionkę dopuszczono już do użycia w Chinach, Indonezji, Turcji i Brazylii.

Chile szczepi już swoich obywateli z użyciem szczepionki Pfizer/BioNTech. Jak dotąd w Chile zaszczepiono 10 tys. osób - przedstawicieli ochrony zdrowia i seniorów.

W środę w Chile wykryto 3 583 nowe zakażenia koronawirusem i 21 zgonów. W kraju wykryto jak dotąd 680 740 tysięcy zakażeń, zmarło 17 594 chorych na COVID-19.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA