fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Londyn: Wesele na 400 gości. Organizator zapłaci wysoką karę

wesele
AdobeStock
Londyńska policja rozbiła wesele, na które zaproszono 400 gości. W związku z pandemią koronawirusa w kraju ograniczono dopuszczalną liczbę prywatnych zgromadzeń do sześciu osób. Organizator wydarzenia prawdopodobnie zapłaci wysoką grzywnę.

Brytyjska policja poinformowała o rozbiciu wesela, które odbywało się w Stamford Hill w północnym Londynie. W budynku, w którym organizowano wydarzenie były zasłonięte okna, aby nikt nie mógł zajrzeć do środka. Za zaproszenie około 400 osób organizator może zostać ukarany grzywną w wysokości do 10 tys. funtów.

- To całkowicie niedopuszczalne naruszenie prawa - powiedział funkcjonariusz policji Marcus Barnett. - Ludzie w całym kraju ponoszą straty, odwołując lub odkładając swoje śluby i inne uroczystości. Nie ma usprawiedliwienia dla tego typu zachowań - dodał.

Ślub odbył się w szkole średniej dla dziewcząt Yesodey Hatorah. To placówka żydowska położona w dzielnicy Stamford Hill w londyńskiej dzielnicy Hackney. Szkoła służy przede wszystkim społeczności żydowskiej Charedi w Stamford Hill.

„Jesteśmy absolutnie przerażeni tym wydarzeniem i potępiamy je w możliwie najostrzejszych słowach” - podkreślili w oświadczeniu przedstawiciele szkoły. Jak dodano, wydarzenie zaplanował organizator zewnętrzny, a placówka nie wiedziała o jego organizacji i liczbie gości.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA