fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Hiszpania: Drony kontrolują przemieszczanie się mieszkańców

dron
AdobeStock
Władze Madrytu zdecydowały, że w ramach walki z trzecią falą koronawirusa, miasto monitorować będzie przemieszczających się mieszkańców przy użyciu dronów.

Burmistrz Madrytu Jose Luis Martinez-Almeida zaznacza, że wykorzystywane przez policję drony będą kontrolować, w jaki sposób mieszkańcy przemieszczają się na obszarach o największej częstotliwości zakażeń koronawirusem. Maszyny pojawią się między innymi nad obiektami handlowymi oraz rekreacyjnymi. Monitorować będą także ulice miasta podczas godziny policyjnej. Lokalne władze wprowadziły ją od 22.00 do 6.00 rano.

To niejedyne nowe ograniczenia, jakie obowiązują w Madrycie od poniedziałku. Sklepy, bary oraz restauracje mają zamykać się najpóźniej o godzinie 21.00, a dozwolona liczba ich klientów nie może przekraczać 50 proc. Inaczej jest w przypadku teatrów i kin, gdzie limity to wciąż 75 proc. zajętych miejsc.

W stolicy Hiszpanii zabroniono również prywatnych spotkań osób, które nie mieszkają w jednym mieszkaniu lub domu. Jedynym wyjątkiem są osoby, które mieszkają same i wymagają opieki oraz pary, które nie mieszkają razem.

Dodatkowe ograniczenia, które obowiązują od poniedziałku dotyczą 16 obszarów w dziewięciu dzielnicach Madryty, gdzie odnotowano najwięcej zakażeń koronawirusem.

Nowe obostrzenia będą obowiązywać do 8 lutego włącznie.

W regionie Madrytu w sobotę odnotowano rekordową w liczbę nowych przypadków koronawirusa - ponad 6100. Z powodu COVID-19 zmarło także 60 osób.

Źródło: BBC, El Pais
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA