fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Turcja podjęła decyzję ws. szczepionki na COVID z Chin

Szczepienie na COVID ministra zdrowia Turcji
CAN SENCAR / TURKISH HEALTH MINISTRY / AFP
Turecka Komisja ds. Leków i Sprzętu Medycznego zatwierdziła do użycia w sytuacjach nadzwyczajnych szczepionkę na COVID-19 opracowaną przez chiński koncern Sinovac.

W czwartek w Turcji ma rozpocząć się program masowych szczepień przeciwko koronawirusowi.

Tuż po zatwierdzeniu szczepionki do użycia jako pierwszy zaszczepił się minister zdrowia Turcji, Fahrettin Koca - jego szczepienie transmitowała turecka telewizja.

Koca poinformował dziennikarzy, że zaszczepieni zostali też członkowie zespołu doradzającego rządowi ws. walki z pandemią.

W czwartek szczepienia mają rozpocząć się we wszystkich 81 tureckich prowincjach.

W Turcji prowadzono trzecią fazę testów klinicznych szczepionki Sinovac - ale w środę nie podano szczegółów na temat danych jakie uwzględniono przy podejmowaniu decyzji o dopuszczeniu szczepionki do użycia.

Szczepienia z użyciem szczepionki Sinovac rozpoczęły się już dzień wcześniej w Indonezji - tam pierwszym zaszczepionym był prezydent kraju, Joko Widodo.

Tymczasem wyniki trzeciej fazy testów klinicznych szczepionki Sinovac przeprowadzone w Brazylii wykazały, że jest ona skuteczna w 50,38 proc. - czyli znacznie mniej, niż wskazywały wcześniejsze wyniki badań.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA