fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Australia nie otworzy granic, nawet gdy wyszczepi większość mieszkańców?

Tenisiści i ich trenerzy po wylądowaniu w Australii przed Australian Open
AFP
Australia może nie otworzyć w pełni granic do końca 2021 roku, nawet jeśli większość obywateli kraju zostanie zaszczepionych przeciwko COVID-19 - poinformował Brendan Murphy stojący na czele australijskiego Departamentu Zdrowia.

- Nawet jeśli mnóstwo naszych obywateli się zaszczepi, nie wiemy czy (szczepienie) będzie przeciwdziałać transmisji wirusa - powiedział Murphy w rozmowie z Australian Broadcasting Corp.

Obecnie sytuacja epidemiczna w Australii jest lepsza niż w większości państw świata - w ciągu ostatniej doby w kraju nie wykryto ani jednego lokalnego zakażenia koronawirusem.

W stanie Wiktoria, w którym odbędzie się wielkoszlemowy turniej tenisowy Australian Open, wykryto cztery zakażenia u osób, które przyjechały do Australii spoza jej granic.

Wykryte zakażenia sprawiły, że ponad 70 tenisistów, którzy mają wziąć udział w Australian Open, zostało objętych 14-dniową kwarantanną.

W Australii wykryto jak dotąd ponad 22 tysiące lokalnych zakażeń koronawirusem. 909 osób zmarło po wykryciu u nich COVID-19.

Program szczepień przeciw COVID-19 ma zacząć się w Australii w lutym.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA