fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. W RPA też nowy wariant koronawirusa, inny niż na Wyspach

Test na COVID-19 w RPA
AFP
RPA ogłosiło, że nowy wariant koronawirusa SARS-CoV-2 - znany jako 501.V2 - napędza obecnie pidemię w kraju, który notuje wzrost liczby zakażeń, hospitalizacji i zgonów na COVID-19.

Nowy wariant koronawirusa SARS-CoV-2 dominuje wśród wykrywanych w RPA w ostatnim czasie - twierdzą eksperci ds. ochrony zdrowia i naukowców odpowiedzialnych za strategię walki z COVID-19 w RPA.

- Wstępne dane wskazują, że (wariant) koronawirusa, który dominuje w czasie drugiej fali rozprzestrzenia się szybciej niż w czasie pierwszej fali - mówi prof. Salim Abdool Karim, przewodniczący komitetu doradzającego rządowi w walce z COVID-19.

W szpitalach w RPA jest ponad 8 500 zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 - co jest rekordowo wysoką liczbą.

Nowy szczep koronawirusa w RPA różni się od nowego szczepu wykrytego w Wielkiej Brytanii - ale podobnie jak tamten jest bardziej zakaźny.

W RPA prowadzone są badania czy opracowane szczepionki przeciw COVID-19 zapewniają ochronę również przed nowym szczepem.

W ostatnich dwóch tygodniach średnia liczba zakażeń koronawirusem z 7 dni na 100 tysięcy mieszkańców podwoiła się - z 6,47 do 14,68.

Łącznjie w RPA wykryto 912 477 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i 24 539 zgony chorych na COVID-19.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA