fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Francja: Ewakuacja 500 osób z nielegalnej, tajnej imprezy

policja
AdobeStock
Francuska telewizja informacyjna BFMTV poinformowała, że z tajnej imprezy, która odbywała się w Marsylii w nocy z soboty na niedzielę, policja ewakuowała około 500 osób. Uczestnicy wydarzenia zostali ukarani grzywną za naruszenie obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa.

Na miejscu zdarzenia, z którego policja ewakuowała około 500 osób, znaleziono alkohol, narkotyki oraz podtlenek azotu, tzw. gaz rozweselający. Stacja telewizyjna BFMTV, powołując się na policję, poinformowała, że większość uczestników zgromadzenia, było właśnie pod jego wpływem.

Osoby zatrzymane przez policję zostały ukarane grzywną za naruszenie obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa. 

Trwa śledztwo, które ma ustalić, kto był organizatorem tajnej imprezy. Lokal, w którym odbywało się wydarzenie to obiekt o powierzchni 300 metrów kwadratowych.

Choć we wtorek we Francji kończy się wprowadzona pod koniec października ogólnokrajowa kwarantanna, nie odnotowano wystarczającego spadku zakażeń, aby rozluźniono wszystkie obowiązujące w kraju restrykcje. 

Agencja AFP podkreśla, że francuski rząd stawia obecnie na masowe testowanie. 

Źródło: BFMTV, AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA