fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

PILNE. Koronawirus w Niemczech: Dobowy rekord liczby zakażeń

Szybki test na COVID-19
AFP
W ciągu doby w Niemczech wykryto 23 648 zakażeń koronawirusem - to największy dobowy przyrost liczby zakażonych w Niemczech od początku epidemii. Zmarło kolejnych 260 chorych na COVID-19.

To drugi z rzędu dzień, gdy w Niemczech wykrywanych jest ponad 20 tysięcy zakażeń koronawirusem - dzień wcześniej wykryto ich 22 609.

Instytut Roberta Kocha podaje, że od początku epidemii w Niemczech zakażenie wykryto u 879 564 osób, a 13 630 chorych na COVID-19 zmarło.

Przed 19 listopada ostatni raz Instytut Roberta Kocha informował o wynoszącej ponad 20 tysięcy liczbie zakażeń w Niemczech 14 listopada - wówczas informowano, że w ciągu doby w Niemczech wykryto 22 461 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i 178 zgonów chorych na COVID-19. Był to zarazem trzeci dzień z rzędu, gdy w Niemczech wykryto ponad 20 tysięcy zakażeń. W kolejnych dniach liczba zakażeń spadła do kilkunastu tysięcy na dobę.

13 listopada Instytut Roberta Kocha informował o popredniej rekordowej, dobowej liczbie zakażeń - 23 542.

Po raz pierwszy o przekroczeniu liczby 20 tysięcy zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w ciągu doby Instytut Roberta Kocha informował 6 listopada. Dzień później zanotowano dobowy przyrost liczby zakażeń na poziomie 23 399.

W Niemczech, w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną, od 2 listopada zamknięte są restauracje, bary, kina, teatry, muzea, siłownie. Otwarte pozostają szkoły i przedszkola.

Minister zdrowia, Jens Spahn, powiedział 6 listopada na forum Bundestagu, że sytuacja epidemiczna kraju jest "poważna". Spahn podkreślił, że Niemcy czeka bardzo trudny czas, jeśli nie uda się przełamać rosnącego trendu w liczbie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Spahn wyliczał na forum Bundestagu, że w ciągu 10 dni liczba chorych na COVID-19 na oddziałach intensywnej terapii w Niemczech podwoiła się.

- Na dziś system ochrony zdrowia jest sobie w stanie z tym poradzić. Ale podwajanie się (liczby chorych na oddziałach intensywnej terapii - red.) jest czymś, czego nie wytrzyma długoterminowo nawet najlepszy system ochrony zdrowia na świecie - dodał.

12 listopada Spahn na antenie radia przekonywał, że obostrzenia wprowadzone w związku z drugą falą epidemii w Niemczech mogą obowiązywać całą zimę.

16 listopada kanclerz Angela Merkel spotkała się z szefami rządów landów, by rozmawiać o zaostrzeniu obowiązujących warunków kwarantanny - ale ostatecznie takiej decyzji nie podjęto.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA