fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koniec lockdownu w Anglii. Będą regionalne obostrzenia

Boris Johnson
Boris Johnson
AFP
Premier Wielkiej Brytanii zaprezentował w poniedziałek nowe środki, które będą obowiązywały w Anglii od 2 grudnia. Zostanie zniesiony lockdown, a nowe obostrzenia będą miały charakter regionalny. Rząd chce ponownie otworzyć te gałęzie gospodarki, w których wskaźniki zakażeń są najniższe.

Premier Boris Johnson nieco ponad dwa tygodnie temu wprowadził lockdown Anglii, aby zapanować nad szybko rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. Zapowiadał jednocześnie, że do złagodzenia obostrzeń może dojść najwcześniej 2 grudnia.

Premier Wielkiej Brytanii miał świadomość, że przedłużenie lockdownu może spotkać się ze sprzeciwem wśród członków jego partii. Wielu parlamentarzystów zapowiedziało, że zagłosuje przeciw nowym ograniczeniom. W ich ocenie wprowadzone środki są zbyt szkodliwe dla gospodarki i mają mały wpływ na powstrzymanie epidemii.

- Wrócimy do regionalnego, wielopoziomowego podejścia - zapowiedział Johnson. Zaproponowane rozwiązanie ma obowiązywać do końca marca.

 - To będzie ciężka zima. Boże Narodzenia nie może odbyć się w normalnych warunkach, a droga do wiosny jest długa. Droga ucieczki jest w zasięgu wzroku - mówił premier. - Musimy się bronić przed wirusem do czasu, aż szczepionki przyjdą na ratunek - kontynuował.

W czwartek ma zapaść decyzja, które regiony Anglii znajdą się w trzeciej, najwyższej strefie zagrożenia. 

Nowe przepisy będą obowiązywały tylko w Anglii. Walia, Szkocja i Irlandia Północna mają własne strategie walki z epidemią.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA