fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Mieszkaniec Głogowa pobity za brak maseczki

Fotorzepa/ Jakub Mikulski
Pobiciem i uszkodzeniem ciała zakończyła się bójka dwóch mężczyzn w Głogowie (województwo dolnośląskie). Jeden z nich zwrócił drugiemu uwagę na brak maseczki.

Do zdarzenia doszło 18 listopada. - W trakcie zakupów w kwiaciarni jeden z klientów zwrócił uwagę drugiemu na brak maseczki na twarzy i nosie. Doszło do gwałtownej i niecenzuralnej wymiany zdań. 31-latek, któremu zwrócono uwagę, miał niegrzecznie na nią odpowiedzieć. 43-latek zareagował nerwowo i zagroził mu pobiciem. Zajście skończyło się siłowym rozwiązaniem pod kwiaciarnią. Jego efektem są zarzuty za groźby karalne oraz uszkodzenia ciała, które usłyszał 43-letni mieszkaniec Głogowa - relacjonuje podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

Straty pobitego mężczyzny to zniszczone okulary o wartości 800 złotych i uszkodzony telefon za 2000 złotych. Szkody wyrządzone zostały także przed kwiaciarnią.

- Pokrzywdzony twierdzi, że powodem niezałożenia maski na nos i usta była wizyta u dentysty i zalecenie, jakie usłyszał od stomatologa, aby jej chwilowo nie używać. Całą sytuację zdecydowanie można było jednak rozwiązać w inny sposób, wzywając patrol policji - zauważył podinsp. Kaleta.

Za groźby karalne oraz uszkodzenie ciała 43-latkowki grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: rp.pl/ glogow.policja.gov.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA