fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Korea Południowa: Największy dobowy wzrost liczby zakażeń od 4 września

AFP
W Korei Południowej w ciągu doby wykryto 191 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, najwięcej od 4 września. Od sześciu dni w Korei Południowej wykrywanych jest codziennie ponad 100 zakażeń koronawirusem.

Większość nowych zakażeń wykryto na gęsto zaludnionym obszarze metropolitalnym Seulu, który zamieszkuje ok. 50 proc. wszystkich mieszkańców kraju.

Ogniska koronawirusa pojawiają się na terenie obszaru metropolitalnego Seulu w szpitalach, domach opieki, szkołach, restauracjach i biurach.

Ciągłe rozprzestrzenianie się koronawirusa nastąpiło po złagodzeniu obostrzeń dotyczących utrzymania dystansu społecznego w Korei Południowej do najniższego poziomu od października, co miało złagodzić skutki spowolnienia gospodarczego wywołanego pandemią koronawirusa.

Wobec wzrostu liczby zakażeń premier Korei Południowej, Chung Sye-kyun przyznał, że rząd musi "poważnie rozważyć" ponowne zaostrzenie zasad dystansowania społecznego w kraju.

Od piątku w Korei Południowej osoby, które w nieprawidłowy sposób noszą maseczkę w środkach transportu publicznego oraz w miejscach publicznych (szpitalach, domach opieki, aptekach, klubach nocnych i barach karaoke oraz świątyniach i na obiektach sportowych), będą narażać się na grzywnę w wysokości 100 tysięcy wonów (ok. 90 dolarów).

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA