fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus w Polsce: Władysław Kosiniak-Kamysz o sytuacji epidemicznej w Polsce

Władysław Kosiniak-Kamysz
Fotorzepa, Jerzy Dudek
- To lockdown bez ogłaszania lockdownu - mówił w Polsat News prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz, o sytuacji w Polsce.

Kosiniak-Kamysz zwrócił uwagę jak dużo osób przebywa w Polsce na kwarantannie - prezes PSL mówił o pół miliona osób (ponad 500 tysięcy osób było na kwarantannie 31 października, obecnie liczba ta wynosi ok. 440 tysięcy).

Dodał, że w Polsce obowiązuje lockdown bez ogłaszania lockdownu ponieważ "rządzący boją się tego słowa".

- Rząd nie prowadzi żadnego dialogu, nie ma planu pandemicznego - mówił też Kosiniak-Kamysz, który zarzucił rządzącym, że decyzję o zamknięciu cmentarzy 31 października, 1 listopada i 2 listopada ogłosili za późno.

- Widziałem, co się działo na cmentarzach wieczorem w piątek, byłem w Gdowie, tam o 18 było tyle ludzi, co we Wszystkich Świętych - mówił.

- Gdyby wszyscy wiedzieli tydzień wcześniej, inaczej rozłożyłyby się wizyty i możliwość sprzedaży - ocenił Kosiniak-Kamysz.

Prezes PSL mówił, że on sam nie jest zwolennikiem zamrażania całej gospodarki. - Podejście lokalne jest lepsze niż całościowe - mówił. - Inna jest sytuacja w małych powiatach, a inna w dużych miastach - stwierdził podkreślając, że "całkowity lockdown" byłby dramatem.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA