fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Wiceminister zdrowia: Polska nie potrzebuje pomocy z Niemiec

Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Mamy wystarczającą liczbę łóżek i respiratorów, budujemy szpitale tymczasowe. W tej chwili jesteśmy samowystarczalni, takiej pomocy Polska nie potrzebuje - mówi o możliwości skorzystania z pomocy z Niemiec wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Waldemar Kraska powiedział w rozmowie z radiową Jedynką, że przyszły tydzień będzie przełomowy pod względem liczby nowych zakażeń.

- To, co widzimy w prognozach i danych - jest jakieś światełko w tunelu. Jeżeli będziemy dalej postępować rozsądnie, to mam nadzieję, że następny tydzień może być przełomowy jeśli chodzi o liczbę zakażeń - mówił wiceminister zdrowia.

- Mniej osób się zgłasza do lekarzy rodzinnych - to jest sygnałem, że infekcji być może w przyszłym tygodniu będzie mniej - dodał.

Kraska poinformował również, że dzieci pracowników służby zdrowia, wojska, policji i straży pożarnej będą mogły uczęszczać do szkół. Decyzja ta została podjęta, aby ich rodzice mogli pozostać czynni zawodowo.

- Przejawem naszego patriotyzmu oraz odpowiedzialności powinno być pozostanie w domach - mówił o udziale w tegorocznym marszu niepodległości. Dodał, że organizowane w ostatnim czasie demonstracje na ulicach polskich miast przyczyniły się do wzrostu liczby zakażeń. Z danych wynika, że do szpitali trafia coraz więcej młodych ludzi po 20. roku życia, którzy mają objawy ciężkiego przebiegu Covid-19.

Źródło: Jedynka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA