fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Hiszpania: Władze lokalne chcą godziny policyjnej

Mężczyzna w masce w kawiarni w Burgos
AFP
Władze dwóch hiszpańskich wspólnot autonomicznych - Kastylii i Leonu oraz Walencji, domagają się, by rząd centralny wprowadził jak najszybciej godzinę policyjną, aby zahamować przyrost zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

W czwartek rząd centralny Hiszpanii nie osiągnął porozumienia w sprawie wprowadzenia godziny policyjnej w kraju.

Wspólnoty autonomiczne dysponują dużą dozą autonomii, ale decyzje w sprawie ograniczenia swobody poruszania się obywateli muszą być w nich podejmowane przez władze centralne.

W Hiszpanii wykryto ponad milion zakażeń koronawirusem od początku epidemii - najwięcej w Europie.

Mimo rosnącej liczby zakażeń przeciwko wprowadzeniu godziny policyjnej zaprotestowały w czwartek wspólnoty Madrytów oraz władze Kraju Basków.

Tymczasem Alfonso Fernandez Manueco, prezydent Kastylii i Leonu mówi, że chciałby godziny policyjnej "dziś, jeśli to możliwe, raczej niż jutro".

- Wirus nie rozumie granic władzy, nie zna różnych barw politycznych - mówił Manueco na konferencji z ministrem zdrowia, Salvadorem Illą.

Z kolei prezydent wspólnoty Walencji, Ximo Puig, nakazał swojej administracji przygotować przepisy pozwalające wprowadzić godzinę policyjną do 9 grudnia. Jak mówił chce w ten sposób "wyprzedzić wirusa" przed świętami Bożego Narodzenia.

W czwartek resort zdrowia Hiszpanii informował o wykryciu 20986 zakażeń koronawirusem w ciągu doby. Na COVID-19 w Hiszpanii zmarło 34521 osób.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA