fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Obostrzenia: Więcej swobody dla dzieci do 16. roku życia

Premier Mateusz Morawiecki
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Morawiecki informował o zmianach w szkolnictwie, które od jutra będą obowiązywać w Polsce. Mowa była m.in. o zakazie samodzielnych wyjść z domu dzieci do 16. roku życia. Zapis został jednak doprecyzowany.

Mateusz Morawiecki, wymieniając obostrzenia, które od jutra będą obowiązywać na terenie całego kraju, mówił m.in. o zmianach, jakie dotkną szkolnictwo.

Według jego słów "młodzież do 16 roku życia w godz. 8-16 będzie mogła przemieszczać się wyłącznie w towarzystwie osoby dorosłej".

Po południu zapis tego przepisu został doprecyzowany, o czym poinformowała w mediach społecznościowych dziennikarka TVN24 Justyna Suchecka.

"WAŻNE! Na konferencji ta dość kluczowa informacja nie padła, więc mam podejrzenia, że dopisek pojawił się dopiero, gdy ludzie zaczęli pytać. Ale tak: dzieci będą mogły same iść do szkoły i z niej wrócić" - napisała.

Obecnie konieczność towarzyszenia dziecku do 16 roku życia nie obejmuje odprowadzania i przyprowadzania ucznia do i ze szkoły oraz weekendów i dni wolnych od nauki.

Źródło: rp.pl, TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA