fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koordynator szpitala na Narodowym: Na pewno nie jestem chory

Jakub Szymczuk/KPRP
Dr Artur Zaczyński koordynuje budowę tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wczoraj spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą, u którego potwierdzono w sobotę koronawirusa. - Ja na pewno nie jestem chory - przekonuje.

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował, że koronawirusem zakażony jest Andrzej Duda. Prezydent czuje się dobrze. Kancelaria Prezydenta jest w kontakcie ze służbami medycznymi.

W piątek prezydent odwiedził budowę tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym. 

- Czy obawiam się zakażenia? Nie. Zasuwam tak od początku pandemii. Codziennie spotykam pacjentów potencjalnie zakażonych. Widzę się z nimi w gabinetach, kontaktujemy się ze sobą, spotykamy się w gronie lekarzy - powiedział w rozmowie z WP.pl dr n. med. Artur Zaczyński, koordynator szpitala na PGE Narodowym.

- Podczas spotkania z prezydentem zachowany był dystans. Nie ściskaliśmy sobie rąk. Mieliśmy maseczki. To ja bardziej nosiłem maseczkę dla prezydenta niż prezydent dla mnie. Jeśli tego by nie było, to rozumiem, że mogło powstać ryzyko zakażenia. Ale nic takiego się nie wydarzyło - relacjonuje.

- Dłuższe przebywanie w jednym pomieszczeniu z osobą chorą jest potencjalnym ryzykiem. Ale nie jest bezpośrednim powodem do poddania się kwarantannie. Ja na pewno nie jestem chory - dodał dr Zaczyński.

Lekarz zapowiedział, że prawdopodobnie w środę zakończy się budowa tymczasowego szpitala.
Źródło: WP.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA