fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

PILNE. Niemcy: Kolejny rekord zakażeń - niemal 17 tysięcy

Restauracja w niemieckim miasteczku Berchtesgaden
AFP
W Niemczech w ciągu doby wykryto 16 774 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - najwięcej od początku epidemii. W środę kanclerz Angela Merkel po spotkaniu z szefami landów poinformowała, że Niemcy wprowadzą lockdown, nie obejmujący jednak szkół. Zamrożenie gospodarki potrwa od 2 do 30 listopada.

Łącznie w Niemczech, od początku epidemii, wykryto 481 013 zakażeń koronawirusem.

Liczba zgonów chorych na COVID-19 wzrosła w ciągu doby o 89 - do 10 272.

Minister gospodarki Niemiec, Peter Altmaier, mówił dwa dni temu, że do końca tygodnia liczba wykrywanych w Niemczech w ciągu doby zakażeń może wzrosnąć do 20 tysięcy.

Z danych Centrum ds. Kontroli i Prewencji Chorób UE wynika, że w ciągu 14 dni w Niemczech wykrywano 156,2 zakażenia na 100 tysięcy mieszkańców. Liczba zgonów chorych na COVID-19 na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu ostatnich 14 dni w Niemczech wyniosła 0,6 (w Polsce wskaźniki te wynoszą - odpowiednio - 381,7 i 4).

W środę, na spotkaniu z szefami landów kanclerz Angela Merkel uzgodniła, że od 2 do 30 listopada w kraju zostaną zamknięte bary, restauracje i teatry oraz kina.

Szkoły będą nadal nauczać stacjonarnie, a sklepy będą mogły funkcjonować przy ograniczonej liczbie klientów przebywających jednocześnie w sklepie.

- Musimy działać teraz - powiedziała Merkel. - Nasz system ochrony zdrowia wciąż radzi sobie z tym wyzwaniem, ale przy tej szybkości (przyrostu liczby zakażeń) osiągnie limit swoich możliwości w ciągu tygodni - ostrzegała.

"Listopad będzie miesiącem prawdy. Rosnąca liczba zakażeń zmusza nas do ostrych kontrposunięć, aby uporać się z drugą falą" - napisał na Twitterze minister finansów, Olaf Scholz.

Źródło: Reuters, rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA