Reklama

Korea Płn.: Łzy Kim Dzong Una w rocznicę jego partii

Przywódca Korei Północnej uronił kilka łez przepraszając w czasie przemówienia z okazji 75. rocznicy powstania Partii Pracujących Korei, rządzącej krajem monopartii, za swoje niepowodzenia w kierowaniu państwem w trudnych czasach, naznaczonych skutkami pandemii koronawirusa - pisze "The Guardian".

Aktualizacja: 12.10.2020 11:54 Publikacja: 12.10.2020 09:13

Korea Płn.: Łzy Kim Dzong Una w rocznicę jego partii

Foto: AFP

arb

Przemawiając przy okazji dużej parady wojskowej w Pjongjangu, Kim w pewnym momencie zdjął okulary i otarł łzy. Analitycy wskazują, że wzruszenie przywódcy Korei Północnej świadczy o rosnącej presji na jego reżim w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną sankcjami nałożonymi na kraj oraz skutkami pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

- Nasze społeczeństwo obdarzyło mnie zaufaniem, sięgającym do nieba, głębokim jak morze, ale nie byłem w stanie zawsze temu sprostać - mówił Kim Dzong Un, cytowany przez "Korea Times".

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1277
Polityka
Podcast „Rzecz o geopolityce”: Putin szykuje się na kolejną wojnę. Mołdawski sprawdzian
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1276
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1275
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1274
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama