fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

W niedzielę w kościołach będą liczeni wierni

AFP
18 października w kościołach w całej Polsce odbędzie się doroczne liczenie wiernych obecnych podczas nabożeństw.

Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego (ISKK) poinformował w piątek, że "zebrane w ten sposób informacje będą stanowiły bezcenne źródło wiedzy i pomogą w rozeznawaniu wyzwań jakie niesie ze sobą epidemia".

"Obowiązujące restrykcje sanitarno-epidemiologiczne spowodują, że wyniki tego badania nie będą mogły być porównane z danymi z poprzednich lat" - poinformowano w komunikacie.

"Mimo to prosimy o policzenie wiernych obecnych i przystępujących do Komunii św. na Mszach św. w najbliższą niedzielę oraz wypełnienie przekazanych formularzy statystycznych. Zebrane w ten sposób informacje będą stanowiły bezcenne źródło wiedzy i pomogą w rozeznawaniu wyzwań jakie niesie ze sobą epidemia" - przekazał ks. Wojciech Sadłoń.

W piątek przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zaapelował do wiernych o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Do biskupów zwrócił się z prośbą o udzielenie stosownych dyspens od obowiązku uczestnictwa w nabożeństwach.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA