fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

KEP apeluje o udzielenie dyspens od uczestnictwa w mszach

abp Stanisław Gądecki
Fotorzepa, Radek Pasterski
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zaapelował do wiernych o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Do biskupów zwrócił się z prośbą o udzielenie stosownych dyspens od obowiązku uczestnictwa w nabożeństwach.

W związku z nowymi obostrzeniami obowiązującymi na terenie kraju, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki opublikował w piątek oświadczenie.

Arcybiskup do młodych zaangażowanych w duszpasterstwa parafialne i akademickie o bezpieczną pomoc osobom starszym i potrzebującym. - Nie zapominajmy o tym, że zwykła rozmowa telefoniczna może dać ludziom chorym i starszym pociechę i nadzieję - przekazał.

Przypomniał, że w zgromadzeniach religijnych może uczestniczyć  1 osoba na 4m2 w strefie żółtej i 1 osoba na 7m2 w strefie czerwonej.

- Aktualna sytuacja epidemiczna i nałożone restrykcje są trudne dla nas wszystkich, ale musimy pamiętać, że ich celem jest troska o życie i zdrowie nasze i naszych Rodaków - tłumaczy.

"Zachęcam księży biskupów, aby – w związku z ciągłym zagrożeniem życia i zdrowia wszystkich Polaków – udzielali stosownych dyspens od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane, na terenie swoich diecezji. Wiernym przypominam, że skorzystanie z dyspensy oznacza, iż nieobecność na Mszy Świętej nie jest grzechem" - czytamy w komunikacie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA