fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Chiny: USA stworzyły wystarczająco dużo problemów dla świata

AFP
Ambasador Chin przy ONZ powiedział w czwartek, że Stany Zjednoczone "stworzyły już wystarczająco dużo problemów dla świata". Pekin i Waszyngton wzajemnie oskarżają się w sprawie pandemii koronawirusa.

Przedstawicielka USA przy ONZ Kelly Craft skrytykowała Chiny za "ukrywanie informacji o pochodzeniu koronawirusa, umniejszanie niebezpieczeństwa, wyhamowywanie współpracy naukowej". 

W ocenie Waszyngtonu, działania podejmowane przez władze Chin "przekształciły lokalną epidemię w globalną pandemię".

Ze stanowiskiem Stanów Zjednoczonych nie zgodził się ambasador Zhang Jun. W jego ocenie Amerykanie stworzyli dla świata wystarczająco dużo kłopotów.

- Niestety, po raz kolejny usłyszeliśmy głosy z USA, które są sprzeczne z atmosferą spotkania - mówił. Dodał, że Pekin odrzuca bezpodstawne oskarżenia dotyczące epidemii.

Spór dotyczący epidemii wzmocniło wystąpienie prezydenta Donalda Trumpa, który większość swojego przemówienia na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ poświęcił obwinianiu Chin za pandemię i ukrywanie informacji o wirusie.

We wtorek amerykański prezydent oskarżył Pekin o "zezwolenie na loty z Chin i zainfekowanie świata". Ponownie nazwał Covid-19 "chińskim wirusem".

Zdaniem Zhanga Amerykanie sami są sobie winni za rozmiary epidemii. Od styczniu w USA zdiagnozowano ponad 6 mln zakażeń koronawirusem. Zmarło ponad 200 tysięcy pacjentów.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA