fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Donald Trump: Pociągnąć Chiny do odpowiedzialności za wirusa

AFP
Prezydent Donald Trump na sesji Zgromadzenie Ogólnego ONZ powie o "potrzebie pociągnięcia Chiny do odpowiedzialności za ich działania" związane z pandemią koronawirusa

- Rząd chiński i Światowa Organizacja Zdrowia - która jest praktycznie kontrolowana przez Chiny - fałszywie oświadczyły, że nie ma dowodów na przenoszenie się wirusa między ludźmi - powie Donald Trump, o czym informuje agencja Reutersa.

Amerykański prezydent zarzuci Pekinowi również, że początkowo informowano o braku możliwości zakażenia przez osoby, które nie mają objawów choroby.

Wystąpienie Trumpa zostało nagranie w poniedziałek w Białym Domu. Prezydent USA obiecał, że dostarczy szczepionkę. - Pokonamy wirusa, zakończymy pandemię i wejdziemy w nową erę dobrobytu, współpracy i pokoju - powie Trump.

W ocenie amerykańskiego prezydenta, jeśli ONZ ma być skuteczna, musi skupić się na "prawdziwych problemach świata", takich jak "terroryzm, prześladowanie kobiet, praca przymusowa, handel narkotykami, ludźmi i seksem, prześladowania religijne i czystki etniczne mniejszości religijnych".

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA