fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Dania: Od czwartku trzeba będzie liczyć klientów w barach

stock.adobe.com
Duński rząd nakazał, by od czwartku restauracje i bary w Kopenhadze i 16 otaczających ją gminach zamykały się o 22, a ich klienci obowiązkowo mieli na sobie maski - podaje thelocal.dk.

Nowe obostrzenia wchodzą w życie 17 września i mają obowiązywać do 1 października. Ich celem jest spowolnienie rozprzestrzeniania się w Danii koronawirusa SARS-CoV-2.

Wprowadzenie obostrzeń w Kopenhadze i jej sąsiedztwie ma iść w parze z większą obecnością policji w miejscach, wokół których skupia się nocne życie.

Do 1 października klienci wchodzący do baru i restauracji w Kopenhadze i okolicznych gminach będą musieli mieć na sobie maskę wchodząc do lokalu, lub udając się w nim do toalety. Maski nie będą wymagane tylko po zajęciu miejsc siedzących. Kelnerzy i zarządzający restauracją będą musieli nosić maski krążąc między klientami. Z nakazu zwolnione będą dzieci.

Ponadto bary i restauracje będą musiały zamykać się do 22. Po 22 zakazane będzie też organizowanie imprez przez osoby prywatne w przestrzeni prywatnej - podkreślił Heunicke.

Władze apelują też, aby unikać spotkań towarzyskich z osobami spoza swojego najbliższego kręgu przyjaciół.

- Wiem, że będzie to trudne dla młodych ludzi, ale oni muszą się włączyć (w walkę z koronawirusem - red.), tak jak robili to wiosną - stwierdził minister. 

Rząd prosi też właścicieli restauracji i barów, aby umieszczali w swoich lokalach informację o maksymalnej liczbie osób, które mogą w nich przebywać (wylicza się to w oparciu o powierzchnię lokali) i aby zaczęli liczyć klientów wchodzących do ich lokalu.

Źródło: thelocal.dk
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA