fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Siemoniak: Za dużo propagandy, za mało konkretów

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Dziwię, że prezydent Andrzej Duda nie mówi tonem troski czy oczekiwania, ale znowu używa tego tonu "jesteśmy najlepsi" - powiedział po dzisiejszym posiedzeniu Rady Gabinetowej przy prezydencie RP Tomasz Siemoniak, wiceszef PO.

Podczas zwołanego przez Dudę posiedzenia Rady Gabinetowej, poświęconemu sytuacji pandemii w Polsce, prezydent stwierdził m.in., że "dalecy jesteśmy od hurraoptymizmu ale na tle innych krajów sytuacja w naszym kraju jeśli chodzi o liczbę zachorowań i zgonów nie wygląda źle".

Podkreślił też, że w Polsce  powodu Covid-19 nie zmarło żadne dziecko.

Wypowiedź Andrzeja Dudy komentował w TVN24 wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak.

Uznał, że mimo wzrostu liczby zakażeń i "wyraźnie pogarszającej się sytuacji" pora, by władza porzuciła propagandę.

- Dość takiej propagandy, mówienia, że jesteśmy najlepsi w Europie, że świat nas podziwia, że już wygraliśmy - mówił Siemoniak. - Wolimy konkrety, bo rzeczywiście sytuacja wyraźnie się pogarsza.

Polityk uważa, że strategia, która wczoraj przedstawił nowy minister zdrowia, powinna być gotowa od roku. Z kolei uspokajające komunikaty płynące po posiedzeniu Rady Gabinetowej nie przekonują go, zaś "porażka w walce z pandemią nie ma zbyt wielu ojców".

Siemoniak przyznał, że w żadnym państwie na świecie nie wypracowano idealnego modelu walki z pandemią, a jej skuteczność zapewne będzie można ocenić dopiero po latach, ale triumfalne toy w słowach prezydenta bardzo go irytują.

- Dziwię, że prezydent Duda nie mówi tonem troski czy oczekiwania, ale znowu używa tego tonu "jesteśmy najlepsi" - dodał Siemoniak.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA