fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Epidemia w Indiach: Po 5 miesiącach w Delhi znów jeździ metro

AFP
W stolicy Indii, Delhi, ponownie uruchomiono metro, które było zamknięte przez ponad pięć miesięcy w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 w tym kraju.

Metro w Delhi przed epidemią przewoziło codziennie ok. 4,6 mln pasażerów.

Teraz metro ma funkcjonować w reżimie sanitarnym - pasażerowie mają nosić maski, zachowywać dystans społeczny, będzie im też mierzona temperatura.

Do otwarcia metra dochodzi w czasie, gdy liczba zakażeń wykrywanych w Indiach w ciągu doby wzrosła do ponad 80 tysięcy. W Indiach wykryto jak dotąd 4113811 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - więcej zakażeń wykryto tylko w USA i Brazylii.

W wyniku COVID-19 w Indiach zmarło 70626 osób.

Mimo rosnącej liczby zakażeń władze Indii kontynuują odmrażanie gospodarki kraju, która mocno ucierpiała w wyniku zamrożenia w związku z epidemią.

W ramach odmrażania gospodarki w Delhi w przyszłym tygodniu mają zostać otwarte bary.

Metro w Delhi będzie uruchamiane stopniowo (cała sieć metra liczy tu 389 km) przez tydzień. Pierwsza uruchomiona zostanie linia żółta, licząca 37 stacji łącząca północne Delhi z satelickim miastem Gurgaon. To najstarsza linia, przewożąca jednocześnie najwięcej pasażerów - przed epidemią było to ok. 1,45 mln pasażerów dziennie.

W pierwszej fazie uruchamiania metra pociągi będą kursować przez cztery godziny rano i cztery godziny wieczorem.

Pociągi mają stać na stacjach o 10-20 sekund dłużej, tak aby pasażerowie mogli spokojnie zająć w nich miejsca bez tłoczenia się przy wejściu.

Ponadto pociągi mają omijać przystanki w częściach miasta z dużą liczbą zakażeń koronawirusem oraz tych, w których mieszkańcy nie przestrzegają zasad dystansu społecznego.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA